Değişim Klima

Değişim Logo

Sektörde on yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan Önder AKBİNGÖL ve Murat GÜNGÖR ortaklığında kurulan Değişim Klima, 2012 yılında başladığı hizmet serüvenini RAC-PAC klima sistemlerinin satışı ve satış sonrası hizmetlerinin yanısıra VRF sistemlerin taahhüt işleriyle sürdürmüştür. Daima müşteri memnuniyeti ve maksimum konfor anlayışıyla müşterilerinin kısa sürede güvenini kazanan Değişim Klima, hizmet hayatına MITSUBISHI ELECTRIC klima sistemlerinin yetki bayi ve servisliğiyle devam etmektedir.


Mitsubishi Electric Hakkında

Mitsubishi firması ilk olarak 1870′ de Yataro Iwasaki tarafından bir deniz taşımacılığı şirketi olarak kurulmuştur. Yataro Iwasaki Tosa klanının yurdu olan Shikoku adasının Kochi şehrinde doğmuştur. 1870 de Tsukumo Shokai ismi ile kendi deniz taşımacılığı şirketini kurmuştur. Firma ismi 1872′ de Mitsukawa Shokai, 1874’de ise Mitsubishi Shokai olarak değiştirilmiştir. Yataro firma amblemi olarak Tosa tacının 3 meşe yaprağını ve kendi aile tacının elmas şeklini birleştirmiştir. Böylece firma amblemi firmanın ismi olan ve 3 elmas anlamına gelen Mitsubishi isminin temelini oluşturmuştur.

Kısa sürede büyüyen firma üretim ve ticaret alanlarında faaliyete başlamıştır. II.Dünya savaşı sonrasında müttefik güçler Japonya’nın büyük endüstriyel gruplarının dağılmaları için baskı yapmış ve bunun sonucunda Mitsubishi Grubu 1946 yılında kendi içinde daha küçük firmalara ayrılmıştır.Ticaret ordusu 139 şirkete bölündü. Mitsubishi şirketlerinin çoğu işgal kuvvetlerinin baskısı altında ismi ve amblemi terk etti. Kore Savaşının patlak vermesiyle işgal politikası endüstriyel ve ekonomik yeniden yapılanmaya önem vermeye dönüştü. Mitsubishi şirketlerinin bazıları kendilerini yeniden düzenledi ve çoğu ismi ve amblemi tekrar kullanmaya başladı. Fakat bağımsızlıklarını ellerinde tuttular.Şirketler tek bir organizasyon olarak başarabileceklerinden daha fazlasını bireysel ve bağımsız olarak başardılar. Aynı zamanda ortak bir tarih ve anonim şirket kültüründen gelen ortak topluluk hissinden faydalanmaktadırlar.

Mitsubishi Electric Corparation Kuruluşu

Mitsubishi Electric’ in hikayesi modern Japonya’nın gelişiminin hikayesidir. Mitsubishi Shipbuilding Co. 1921’ de Japonya Kobe’de transatlantikler için elektrik motorları yapan bir fabrikayı Mitsubishi Electric Corporation adında yeni bir firmaya dönüştürdüğü zaman kuruldu. O yıl, yeni şirket, hit ürün olan elektrik fanını üreterek ve pazarlayarak tüketici sektörüne girdi. Daha sonraki on yıl boyunca şirket, elektrikli tren yolu trafosu yapımı da dahil büyük ihaleleri başarıyla kazandı.

1930’larda Mitsubishi Electric, elektrikli güç jeneratörü ekipmanı üretiminin yanında asansör ve yürüyen merdiven üretim, kurulum ve bakımına başladı. Sirket hızlı adımlarla büyümeye ve genişlemeye devam etti ve 1960’da Japonya’daki en yenilikçi en çeşitli elektrikli ekipman üreticisi haline geldi. Sirket, 1960’ların başında çevre bilinci ciddi bir sorun olmadan yıllar önce, dikkatini çevreye duyarlı üretim tekniklerine çevirdi.

Daha sonraki yirmi yıl boyunca şirket kendini bilgisayar, ileri klima sistemleri, otomobil elektronikleri, fotovoltaj teknolojisiyle çalışan uydular ve nükleer güç üretimi geliştirmede öncü ilan ederken bir yandan da deniz aşırı ülkelere ulaşmaya başladı.

1980’den bugüne Mitsubishi Electric, çığır açan yeni teknoloji ve ürünleri, toplumun yararına sunmaktadır. Bu teknolojiler, spor sahaları için dünyanın ilk geniş ölçekli LED ekranı, tüketici pazarı için dünyanın en geniş CRT ekranı, dünyanın ilk spiral yürüyen merdiveni,dünyanın en hızlı asansörleri ,dünyanın ilk ticari uçak İnternet servisinin arkasındaki anten teknolojisi ve daha fazlasını içermektedir.

Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.

Mitsubishi Electric Corporation, Aralık 2012’de Mitsubishi Electric Türkiye’yi kurarak Türkiye’de ilk kez direkt olarak var oldu. Türkiye’de uydu, asansör ve raylı sistemler için elektrik ekipmanlarının da dahil olduğu altyapı ürünleri, klima ve fabrika otomasyonu gibi işlere yoğunlaşan Mitsubishi Electric, büyüyen Türk toplumunun daha da gelişmesine katkıda bulunmaya devam ediyor.


MEQ – Mitsubishi Electric Kalitesi

Mitsubishi Electric Kalitesi, kısaca MEQ, teknoloji, dizayn ve üretimde 90 yıllık mükemmelliği işaret etmektedir. Konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını göstermektedir. Kısaca bugün alabileceğiniz en iyi klima cihazını anlatmaktadır.

Ekolojik Sağlamlık

”Tedarikçilerimizin kullandığı materyaller ve üretim işlemleriyle ilgileniyoruz. Çünkü çevreye değer veriyoruz, sadece ekolojik ürünleri satın alıyoruz. Misyonumuz, dünyadaki insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Gelişen beklentilerini karşılamak için bütün dünya üzerindeki şirketlerle bağlarımızı genişletmeli ve güçlendirmeliyiz. Sadece iş değil işbirliği arıyoruz ve dünya refahına doğru ilerlediğimiz yolda bize katılacak gönüllü potansiyel partnerlar arıyoruz .” Mitsubishi Electric Co.

İklim Değişimiyle Mücadele

Mitsubishi Electric 2011 yılının sonunda CO2 emisyon seviyelerini 1991 seviyelerine oranla %25 azaltmayı amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak için üretim aktiviteleri süresince enerji tüketiminden kaynaklanan CO2 emilimlerini azaltma hedefiyle,üretimde enerji tasarruflu aktiviteleri desteklemektedir. 2006 yılında üretim aktivitelerindeki CO2 emisyonları 1991 yılı seviyelerine oranla %20 azalmıştır. Ayrıca çevresel etkiyi azaltma çabalarının bir parçası olarak Mitsubishi Electric enerji verimi yüksek ürün yaratmaya çalışmaktadır. Mitsubishi Electric’in “Yeniden Kullanılabilir Boru Teknolojisi” ile binada mevcut olan eski klima boruları yeni klimalar ile kullanılabilmekte, böylece hem malzeme, hem zaman hem de para tasarrufu elde edilmektedir. Mitsubishi Electric’in enerji tüketimi yönetimi ve geliştirilmesi yolundaki bu yoğun çabaları ve ödüllendirilmektedir : Japonya Enerji Tasarruf Merkezi’nin sponsorluğunu yaptığı 2005 Enerji Tasarrufu Ödülleri’nde Bakanlık Ödülü Ev Tipi Split Klima MSZ-ZW40TS verilmiştir. Kızılötesi sensörler döşemeden yayılan sıcaklığı saptayarak klimanın ısıyı odanın her yerinde aynı seviyede ve eşit konfor sağlayacak şekilde ayarlamasını sağlar. Bir odanın her köşesi gerektiği kadar soğutulduğu için enerji tüketimi %30’u oranında azalır. Japonya Endüstriyel Dizayn Teşvik Organizasyonu Ev Tipi Lossnay (VL-08PS2, VL-10ES2, VL-12ESH2) ünitelerine 2006 En İyi Dizayn Ödülünü vermiştir. Mitsubishi Electric’in Ev Tipi Split Klima Serisi olan Kirigamine Zen 2010 IF Product Design ödülüne layık görüşmüştür.

RoHS Yönetmeliğine Uyum

Avrupa’da RoHS Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle The Mitsubishi Electric Group belirtilen altı maddenin kullanımını kesti. Yeşil üretim ve yeşil tedariki destekleme çabalarının bir parçası olarak, bileşenlerin ve materyallerin içindeki zararlı maddeler hakkında bilgi ve güvenilirlik taahhüdü olarak böyle maddelerin kullanılmadığını garanti eden sertifikalar vermektedir. Bu tür maddelerin olma olasılığı yüksek olduğu durumlar için zararlı maddelerin kullanılıp kullanılmadığını taahhüt etmek amacıyla bağımsız analizler yürütmektedir. Mitsubishi Electric, ürünlerinin belirtilen maddeleri içermemesini sağlamak için analizleri ve ispat edilebilirlik sistemlerini güçlendirmeye devam etmektedir.